Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva verksamhet inom VVS-branschen såsom konsultationer och entreprenadgenomförande samt därmed förenliga verksamheter.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 28 627 | 29 395 | 21 158 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 841 | 6 820 | 5 081 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 949 | 7 033 | 5 154 |
| Årets resultat (tkr) | 303 | 2 397 | 2 097 |
| Summa tillgångar (tkr) | 12 901 | 14 628 | 9 696 |
| Antal anställda | 14 | 12 | 9 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 28 627 | 29 395 | 21 158 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 841 | 6 820 | 5 081 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 949 | 7 033 | 5 154 |
| Årets resultat (tkr) | 303 | 2 397 | 2 097 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 22 | 28 | |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 12 879 | 14 600 | 9 696 |
| Tillgångar (tkr) | 12 901 | 14 628 | 9 696 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 929 | 6 626 | 4 230 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 7 972 | 8 002 | 5 466 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 12 901 | 14 628 | 9 696 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 857 | 809 | 717 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 5 884 | 4 589 | 3 630 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 2 737 | 2 254 | 1 833 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 2 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 14 | 12 | 9 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 045 | 2 450 | 2 351 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 677 | 638 | 687 |
| Vinstmarginal | 16.9% | 23.2% | 24.0% |
| Soliditet | 38.2% | 45.3% | 43.6% |
| Kassalikviditet | 161.6% | 182.4% | 177.4% |
Reglera i Västerås AB ingår i en koncern med 115 bolag. Moderbolag är Currentum Partners Öst AB och koncernmoderbolag är Axcel VI K/S 2. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva verksamhet inom VVS-branschen såsom konsultationer och entreprenadgenomförande samt därmed förenliga verksamheter.